Tři priority chovatelské stanice: Zdraví ....Výkon....Krása

Prosinec 2011

Bloody Mary z Lodice - pozdrav

29. prosince 2011 v 18:21 | Petr Broukal |  Dopisy od psů z Lodice

Přišlo nám ještě jedno psaní, tento měsíc je na dopisy štědrý :-)
Tentokrát je od fenečky AUO Bloody Mary z Lodice, která rozdává radost nejen své rodině.

Dobrý den pane Broukale,

zdraví Vás Bártovi a už odrostlá Bloody Mary :-)

Jak se mám? Výborně ! Absolvovala jsem canisterapeutický kurz a teď chodím do domova důchodců rozdávat radost. Moc se tam vždycky těším, protože mi všichni dávají pamlsky a já za to na oplátku ukazuju různé kousky, jako např. DEJ PAC, POPROS, SEDNI, LEHNI, VSTAŇ a teď se učím se poklonit.


Taky navštěvuju cvičiště, ale tam mě zajímají hlavně ostatní psi, cvičit a poslouchat mi jde hlavně, když jsem sama :-) Moc ráda se učím a baví mě to, nejvíc, když dostanu nějakou odměnu.Mám doma i kamarádku Ritu, se kterou si hraju a dovádím.

Zase se ozvu.

Vaše Belinka

Děkujeme, Váš dopis nás velmi potěšil, přejeme hodně rozdané radosti. Ať Vaše fenečka učiní co nejvíce lidských dušiček šťastnými.


Butch Cassidy z Lodice - pozdrav

29. prosince 2011 v 18:01 | Petr Broukal |  Dopisy od psů z Lodice
Přišlo nám psaní od pejska AUO Butch Cassidy z Lodice:

Dobrý den,
tak už je u nás Bubáček (Butch Cassidy) dva měsíce,tak mě napadlo poslat Vám nějaké info o něm...


Roste z něj úžasný pejsek. Ochotně a rychle se všechno učí, procházky zvládá bez problémů na volno a s naší smečkou a mým synem nemá nejmenší problém. Právě naopak - od našeho Denníska si nechá líbit naprosto všechno.
Minulý měsíc k Bubáčkovi přibyla blue merle fenka AUO Ája,takže všechny lumpárny provádějí spolu.


Naštěstí ale můžeme říct, že nic neničí,nelikvidují a svoji energii vybíjí při cvičení nebo na procházkách...
Bubáček nám krásně přelínal - srst mu úžasně ztmavla a nyní je téměř čokoládově hnědá. Taky hodně obrostl, zřejmě kvůli blížící se zimě.
V příloze Vám posílám pár fotek, abyste se mohl podívat, jak Bubáček vypadá...


Hezký den
Nováková

Fotky jsou krásné, jsme rádi, že se má Bubáček tak dobře, přejeme Vám hodně legrace a krásným zážitků se psímy kamarády.

Posuzování síly kostry, kohoutkové výšky a velikosti hlavy u pracovních farmářských plemen

23. prosince 2011 v 22:30 | Petr Broukal |  Zamyšlení

Velmi často se setkávám s tendencí některých rozhodčích, preferovat ve výstavním kruhu jedince s velmi silnou kostrou, nadprůměrnou výškou, případně s větší a těžší hlavou. Přitom snad každý, kdo někdy se psy opravdu pracoval, ať už se psy severskými saňovými, loveckými nebo ovčáckými, ví, že příliš silná kostra, velká velikost, nebo velká hlava jsou znaky snižující rychlost a vytrvalost, tedy pracovní upotřebitelnost.
Nehledě na to, že větší velikost psa zároveň znamená větší spotřebu krmiva. Argument, že je na trhu dostatek kvalitního krmiva, není na místě. Rozhodně tomu vždy tak nebylo, není tomu tak na cekém světě stejně a nikde není psáno, že tomu tak bude i v budoucnu.
Zde je třeba připomenout, že např. v USA nebo Austrálii, nebo-li zemích, kde psi pracují na rančích tradičním způsobem, není dotované zemědělství. Farmář tedy velmi počítá náklady na svůj chov ovcí nebo hovězího dobytka a následně i náklady na držení pracovních psů. Chci tím jen říct, že právě u plemen Australská kelpie, Australský honácký pes, Border kolie, Australský ovčák a dalších, rozhodně není správné posuzovat velmi silnou kostru, větší kohoutkovou výšku a těžší hlavu jako přednost, spíše naopak.

zdroj: www.google.cz

Já osobně se rád chodím na výstavách psů dívat na posuzování pointrů, setrů a ohařů. Tato plemena posuzují zpravidla aktivní myslivci. Tito lidé z praxe velmi dobře ví, které plemenné znaky umožňují, případně snižují perfektní pracovní upotřebitelnost těchto psů.
Smůlou pracovních farmářských psů je skutečnost, že až na vyjímky neexistují rozhodčí, kteří by měli z praxe představu o požadavcích na tělesné znaky, které jsou třeba k bezvadné pracovní upotřebitelnosti.
Závěrem chci tedy zdůraznit, že exteriérový znak u jednoho plemene preferovaný, může být u jiného plemene na závadu.
Dále, že tituly z výstav neznamenají vždy nadprůměrnou kvalitu jedince. V zahraničí je běžné uvádět jméno rozhodčího u titulů, které pes získal při reklamní prezentaci chovného zvířete.

Zachovejme tedy pracovním plemenům jejich pracovní upotřebitelnost a nikdy nezapomínejme, že

" líbivost preferuje laik, zatímco odborník preferuje funkčnost ".

zdroj: www.google.cz


Blondie z Lodice - pozdrav

23. prosince 2011 v 21:31 | Petr Broukal |  Dopisy od psů z Lodice
Dobrý den,
posílám pár fotek Blondie z Lodice a pár vět.
Pozdrav všem z Prahy,
jmenuji se Blondie z Lodice a mí noví paníčci si pro mne přijeli 1.7.2011. Dostala jsem novou psí kamarádku labradorku ( už babičku ) Kitty a dva malé páníčky Patrika a Ondřeje ve zlobení jsem s nimi za jedno. Když mi bylo 2,5 měsíce tak jsem si při hře s jiným štěňátkem zlomila jeden prstík na noze tak jsem musela být většinou doma, ale Kitty a malí páníčci si se mnou hráli Kitty se se mnou dokonce i přetahovala je moc hodná pečovala o mne jako maminka.Nyní jsem již zdravá a vesele lumpačím. Velcí páníčci mě přihlásili do školky pro štěňátka tak se chodím učit a rozumět si s ostatními pejsky , je to velká sranda a moc mě to tam baví. Všichni mě mají rádi jsem ráda, že mám takové páníčky.

Vaše Blondie a její nová rodina Strnadova z PrahyTOPlist