Tři priority chovatelské stanice: Zdraví ....Výkon....Krása

Duben 2012

Onkaparinga z Lodice - úryvek z deníčku

20. dubna 2012 v 9:04 | Petr Broukal |  Dopisy od psů z Lodice

úryvek ze soukromého deníčku fenky OKAPARINGA Z LODICE alias ANNIE :

… milý deníčku, tak se Ti musím svěřit, jaký já to mám psí život s těmi páníčky.
Onehdy jim tak asistuji při práci s koňmi a najednou bum ho, slízla jsme kopytem do zadní tlapky. Ale což, takové nějaké kopnutíčko, to já přežiju, chvilku to sice bolelo, ale za chvíli už jsem tyhle bolestínské myšlenky zahnala a pokračovala jsem v započaté práci. Nicméně mne páníčci vzali na výlet autem k jednomu chlápkovi*, který se nade mnou hrozně rozplýval, jaká jsem prý krásná a zajímavá a pak si něco brebentili jako " když už jste tu, tak to vezmeme z jedné vody" apod. A pak mně ten chlápek píchl do paže a pak už nic nevím, jen jsem měla sen a když jsem se vzbudila, tak stáli všichni u černobílých obrázků a říkali nadšeně: " óóó, báječné, dékáká nula nula " a potom se rozesmutnili a říkali : " a jéje, dvojitá fraktura kosti nártu, operace " a pak prý : " přijďte co nejdříve, den předtím ji nekrmte ". No, tak to snad nemluvili o mně. Pche, mně a nekrmit?!

Fraktura kosti pravé zadní nohy : rentgen vlevo před operací a vpravo s hřebem v průběhu operace před dokončením.

No představ si, oni se s ním spolčili a fakticky mi nedali večer najíst a pak mně k němu zase odvezli. No, viděla jsem rudě a když na mně šáhl, tak mně zase píchl a pak zase nic nevím, zase sen, tentokrát delší a lepší. Něco jsem honila, asi ptáčky nebo motýlky, to já můžu.
Když jsem se z tohohle snu vzbudila, bylo mi děsně. Ke všemu jsem zjistila, že mi na hlavu navlíkli takový trychtýř a na nohu, která mimochodem zase začala bolet, mi oblékli něco jako fusekli. Považte, MNĚ navlíkli červenou fusekli s obrázky, jako nějakému miminku. Taková potupa!
No alespoň si mně v dalších dnech začali předcházet. To bylo pořád : "spinkej, odpočívej a vezmi si tohle a spapej támhleto". Ustlali mi v obýváků na měkkém pelíšku, takže otravná malá Viktorka je venku sama a má na hlídání celý statek. Aspoň konečně pozná, co je to za fušku a začne taky hlídat. Takže celkem pohoda, jen ten trychtýř už mi vážně vadí, hlavně proto, protože si tu bolavou packu nemůžu pořádně olízat. Ale my dingové jsme lišky prefíkané, přišla jsem na to, jak si sednout, abych i přes ten trychtýř na tu nožku dosáhla. Představte si, oni mi na tý nožce udělali nějaké součky a mašličky!!! Tak to teda ne! Začala jsem je pěkně jeden po druhém vytahovat. Zvládla jsem dva a pak na to páníci přišli a vyfasovala jsem náhubek. No bezva.
Mám na hlavě trychtýř, náhubek a ještě ponožku, červenou jak hadr pro býka.


Hned jak mne pustili na dvůr kvůli venčení, tak se malá Viktorie mohla potrhat smíchy, když mně viděla. Bylo to pěkně trapný. Taky jsem ji hned vyplatila, aby si nemyslela, že se mi bude posmívat. I když je o facku větší než já, tak tohle si od ní líbit nenechám.
Límec jsem zkusila párkrát sundat, nebo s ním alespoň proběhnout úzkým prostorem, jednou jsem ho i rozbila tak, že jsem ho z krku sundala, ale páníček ho zdrátoval a tak ho mám na krku dál.

No a tak si tak den za dnem sedím doma v měkkém pelíšku a mám čas přemýšlet. K čemu to celé divadlo? Pustí mně už konečně ven běhat? Budu už zase moci s Viktorií hlídat statek a koně? No, snad už bude brzo večeře ....

* MvDr. Nešpor Jindřich, Vedlejší 8, 625 00 Brno-Bohunice, tel.: 547223185, 602945769, e-mail info@veterinanespor.cz, http://www.veterinanespor.cz/

Iroquois Chief z Lodice - pozdrav

4. dubna 2012 v 7:43 | Petr Broukal |  Dopisy od psů z Lodice
Ozval se nám další pejsek Australského honáckého psa Iroquois Chief z Lodice, tedy spíše o něm píší jeho majitelé - zachránci Irena Kosková s přítelem :


Dobrý den,

chtěla bych Vás pozdravit a podělit se s životním příběhem pejska od Vás,
jedná se o ACD Iroquois Chief z Lodice.


Nevím kolikátým jsme jeho majitelem, ale určitě jsme jeho posledními majitely.
Pořídili jsme si štěně fenku ACD bez PP a po nějaké době nás oslovili lidé z blízkého okolí, kteří byli majiteli Ira, protože s ním měli problémy.
Vzali jsme si ho od nich jako pokaženého psa, bydlel v paneláku, měl málo pohybu, ostnatý obojek zarostlý v kůži na krku, nesnesl se s jinými zvířaty a byl poměrně agresivní vůči všem.


Po cca. 2 letech je z něj opět úžasný pes, s naší fenou nemá problém, spíš se jí podřizuje, prohání se s koňmi, snese se s prasetem, jen kočky a cizí psi dělají ještě problém, s námi se dokáže mazlit a nechá si opět sáhnout i na krk, jsme rádi že ho máme.
Připojuji i jeho fotky.S přáním hezkého dne
Irena Kosková

Báječné zprávy, jsme moc rádi, že se má Iro tak dobře a že má kolem sebe lidi, kteří mu v jeho nelehké životní situaci podali pomocnou ruku a nezlomili nad ním hůl.
Za to Vám patří velký dík!

Belle Star z Lodice - pozdrav

3. dubna 2012 v 10:13 | Petr Broukal
Píší nám Ozdinovi s fenkou Australského ovčáka Belle Star z Lodice :

Dobrý den,
zdraví vás Ozdinovi a naše Belle Star z Lodice.
V příloze Vám posílám pár fotek, abyste se mohl podívat, jak Bella vypadá.


Vyrostla ze mě krásná psí slečna. Jsem šikovná a baví mě se něco nového učit., Už umím sedni, lehni, pac, k noze, zůstaň, ke mě, přines, slalom a další povely.
Také dobře hlídám.
Mám ráda dlouhé procházky,vodu a nevyhnu se jediné kaluži. Mám tu kočičího kamaráda, kterého ráda provokuji, jinak jsem moc hodná.

Je moc krásná a jsme rádi, že z ní máte radost.

Darwin z Lodice - pozdrav

3. dubna 2012 v 10:02 | Petr Broukal |  Dopisy od psů z Lodice
Píše nám slečna Dostálová o tom,
jak se má pejsek Australské kelpie Darwin z Lodice alias Kuky:

Dobrý večer,

posílám Vám aktualni foto Kukyho s medailí, kterou získal na MVP v Brne za titul CAC, a dokončil tak českého junioršampiona.


Kukoun se také dostal do časopisu Pes přítel člověka, kde jsme se spolu objevili v anketě o pasení.

Mějte se hezky,

S pozdravem

----------------------------------
Karla Dostálová
karla.dostalova@gmail.com
tel: 603 186 908

Skvělé zprávy! Děkujeme za ně.

Onkaparinga z Lodice - pozdrav

3. dubna 2012 v 10:02 | Petr Broukal |  Dopisy od psů z Lodice
Píší nám manželé Lankašovi z Jižní Moravy, kteří kromě fenky Australského honáckého psa Onkaparinga z Lodice mají ještě i fenku Queen Victoria z Lodice.

Tak se po delší době ozýváme,

chystáme se na podmínky chovnosti.
Nejprve jsme se přihlásili do Klubu chovatelů málopočetných plemen.
Dále jsme podstoupili vyšetření DKK. Máme DKK 0/0!
Zase se ozveme a pošleme i nějaké další fotky, kde bude i se svou pokrevní sestrou Queen Victorií.

Hezký den Vám přejeme

František a Linda Lankašovi
INDIGO VALLEY
Tel.: 723945986, 728951092
e-mail: indigovalley@stream.cz
www.indigovalley.webnode.cz


TOPlist